E-sport arény, ako to v nich vyzerá?

Čoraz väčšej popularite sa tešia nadšenci e-sportov. Takto to vyzerá priamo v aréne, kde sa odohrávajú tie najväčšie turnaje. Popri tradičných športoch sa neustále rozvíjajú aj tie elektronické. Rovnako ako každý iný šport aj na odohranie tohto športu je potrebná aréna. 

Donedávna si na turnaje e-sportov len prenajímali haly a arény. Pre čoraz väčšiu atraktivitu a sledovanosť sa usporiadatelia rozhodli pre výstavbu arén určenú na tieto zápasy. 

Tá úplne najväčšia aréna sa nachádza v meste Arlington v americkom štáte Texas. Kongresové centrum sa premenilo na e-sportovú halu, ktorú otvorili v novembri roku 2018. Rozloha tejto arény je až 9 300 metrov štvorcových. Kapacita miest na sedenie pre divákov siaha k 3 000. Investícia do tejto haly prekročila 10 miliónov dolárov. 

Pre čo najväčší zážitok zo sledovania e-sportu priamo v aréne v hale nesmie chýba obrovská 26 metrová LED obrazovka, vybavená tým najlepším zvukovým systémom a divadelným osvetlením. V hale sa nachádza množstvo 4K kamier, prostredníctvom ktorých sa vysiela živý videoprenos. 

Pridaj komentár

Ohodnoťte*

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TopTipéri
© Copyright 2020 TopTipéri - Neposkytujeme žiadnu možnosť online/offline stávkovania ani hrania hazardných hier. Taktiež nepropagujeme v žiadnej forme hazardné hry. Stránka je určená výhradne používateľom starším ako 18 rokov.