Novodobý šport, v ktorom sa točia milióny

Málokto by povedal, že pri profesionálnom hraní športových hier ako sú Counter Strike, League of Legends, Dota 2 a Starcraft 2 atď. sa točia toľké peniaze.

Už dlhšie sa Medzinárodný olympijsky výbor zaoberá otázkou, či takýto druh novodobého športu zaradiť do budúcich olympijských hier. Značná časť ľudí je proti tomuto nápadu. Prečo tak novodobé trendy nepodporiť?

Popularita progamingu sa rozširovala predovšetkým po roku 2000. Stojí za tým pravdepodobne masívne rozširovanie internetu a veľké množstvo pribúdajúcich hráčov. Preto málo význam do týchto hier investovať. Po svete je hneď niekoľko turnajov, v ktorých sa hrá o nemalé sumy. Približne 850 tisíc dolárov získa víťaz turnaju. 

Profesionálne hranie je atraktívne aj pre divákov. E-sport si získava čoraz viac fanúšikov a tipovanie sa takéto zápasy sa neustále zvyšuje. Hry bývajú zväčša dynamické a zaujímavé a nie je problém sledovať ich cez živý prenos. Jednotlivé zápasy bývajú komentované a podujatia často beznádejne vypredané. Sledujete e-sporty?

Pridaj komentár

Ohodnoťte*

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TopTipéri
© Copyright 2020 TopTipéri - Neposkytujeme žiadnu možnosť online/offline stávkovania ani hrania hazardných hier. Taktiež nepropagujeme v žiadnej forme hazardné hry. Stránka je určená výhradne používateľom starším ako 18 rokov.