Nemecká Bundesliga bude pokračovať tento mesiac, hovorí Angela Merkelová

Nemecká sezóna Bundesligy môže tento mesiac pokračovať, potvrdila kancelárka Angela Merkelová.

Stane sa prvou významnou ligou v Európe, ktorá sa vráti do súťaže, a nemecká futbalová liga (DFL) oznámila klubom, že sa chce znovu začať 15. mája.

Všetky zápasy sa budú hrať za zatvorenými dverami.

Po zostávajúcich deviatich hrách sú Bayern Mníchov na vrchole stola, štyri body nad Borussia Dortmund.

Dátum začiatku bude potvrdený vo štvrtok po stretnutí 36 klubov a DFL prostredníctvom video odkazu.

Predseda spolkovej krajiny Bayern Karl Heinz Rummenigge povedal: „Chcel by som sa poďakovať politikom za to, že dali dnešné rozhodnutie [a] za príležitosť dokončiť sezónu Bundesligy.

„Teraz sa tešíme na obnovenie hry, v ideálnom prípade od polovice mája. To zaisťuje, že športové rozhodnutia sa prijímajú na ihrisku.

„Vyzývam všetkých zúčastnených, aby príkladným a mimoriadne disciplinovaným spôsobom dodržiavali požiadavky, ktoré sú základom obnovenia hier.“

Christian Seifert, generálny riaditeľ DFL, dodal: „Dnešné rozhodnutie je dobrou správou pre Bundesligu a Bundesligu 2.

„Veľkou zodpovednosťou pre kluby a ich zamestnancov je disciplinovaným spôsobom implementovať lekárske a organizačné požiadavky.

„Hry bez divákov nie sú pre nikoho ideálnym riešením. V čase krízy ohrozujúcej samotnú existenciu niektorých klubov je to však jediný spôsob, ako udržať ligy v ich súčasnej podobe.“

Aký je stav ostatných európskych líg?

Oznámenie prichádza deň po tom, čo kluby v prvých dvoch nemeckých divíziách vrátili 10 pozitívnych výsledkov z 1 724 testov na koronavírusy.

DFL varovalo, že mnoho tímov s najvyššou úrovňou divízie by bolo v situácii ohrozenia existencie, ak by sa hra neobnovila do júna.

Hráči sa vrátili na tréning minulý mesiac, pričom DFL spočiatku uviedlo, že liga bude pripravená na návrat 9. mája.


Nemecko zakázalo veľké podujatia s davmi až do 24. októbra, takže hry budú za zatvorenými dverami, ale DFL vypracovalo plán ochrany zdravia a bezpečnosti, ktorý by počas zápasov videl iba asi 300 ľudí alebo blízko ihriska, aby sa minimalizovalo riziko infekcie.

Podľa oficiálnych údajov zomrelo v Nemecku na koronavírusy takmer 7 000 ľudí, čo je oveľa menej ako v iných západoeurópskych krajinách vrátane Spojeného kráľovstva, Talianska, Francúzska a Španielska.

Fanúšikovia Borussia Monchengladbach prejavujú podporu výrezmi
V stredu bolo oznámené, že turecké super liga sa obnoví 12. júna s cieľom dokončiť sezónu do konca júla.

Predseda futbalovej federácie krajiny Nihat Ozdemir uviedol, že Turecko plánuje v auguste usporiadať finále Ligy majstrov v Istanbule podľa plánu.

Chorvátsky najvyšší let je pripravený pokračovať – ​​bez divákov – s pohárovými väzbami, ktoré sa majú konať 30. mája, po ktorom nasleduje ligová akcia 6. júna, až do schválenia vládou.

Španielska La Liga oznámila plány na júnový návrat a prezident Javier Tebas vyhlásil, že liga je „spokojná“ s rozhodnutím Bundesligy.

„Toto je dobrá správa pre európsky futbal a návrat k novému normálu po tejto kríze,“ dodal.

Analýza

V priebehu rokov sme na ihrisku očakávali úspech nemeckého futbalu, ale cítim sa ako víťazstvo pre ich jasné, podrobné a predovšetkým kolektívne plánovanie mimo ihriska.

Prezident DFL Christian Seifert 23. apríla odhalil návrhy ligy na zápasy za zatvorenými dverami, spolupracoval s piatimi laboratóriami a zúčastnil sa na približne 20 000 testoch. Zdá sa, že to zapôsobilo na miestnu a národnú vládu.

Je to aj napriek určitým neúspechom za posledný týždeň, napríklad videu o sociálnych médiách spoločnosti Salomon Kalou, ktoré mu ukázalo, že dodržiava pravidlá sociálnej distancovania v Hertha Berlin, a skutočnosť, že 10 hráčov alebo zamestnancov testovalo na koronavírus pozitívne výsledky.

Kluby do toho vložili obrovské množstvo práce a športový riaditeľ Bayer Leverkusen Simon Rolfes ma tento týždeň ubezpečil, že jeho hráči sa cítia bezpečne teraz, keď sa každé tri alebo štyri dni testujú a každý deň prichádzajú do výcvikového strediska kontroly teploty. ,

Na to, aby to fungovalo, sú určite pod tlakom, pričom ide o dôležité televízne peniaze. Jeden hráč mi povedal, že cítil povinnosť hrať znova, pretože v kluboch Bundesligy nemajú bohatých majiteľov, ktorí ich môžu zachrániť.

Bude zaujímavé zistiť, či tieto správy môžu dať Premier League, Serie A a La Liga ďalší impulz v ich úsilí o obnovenie. Nemecké futbalové úrady preukázali, že to musí byť kolektívne a jednotné úsilie klubov, ligy a hráčov.

Pridaj komentár

Ohodnoťte*

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TopTipéri
© Copyright 2020 TopTipéri - Neposkytujeme žiadnu možnosť online/offline stávkovania ani hrania hazardných hier. Taktiež nepropagujeme v žiadnej forme hazardné hry. Stránka je určená výhradne používateľom starším ako 18 rokov.