Podvodné tipy na 3 možnosti – ako fungujú?

Na Facebooku vystupuje čoraz viac stránok, ktoré využívajú dôveru ľudí na vlastné obohatenie. Z vlastnej skúsenosti poznáme hneď niekoľko stránok, ktoré takto fungujú. Na získaní patričných dôkazov pracujeme a preto dané stránky zatiaľ nebudeme menovať.

Ako sme na to celé prišli?

Pokiaľ vám niekto ponúka tip na “dohodnutú 10. kostarickú ligu” je viac ako pravdepodobné, že pri sledovaní zápasu vo fóre natrafíte na ľudí, ktorí taktiež podali na niektorí z tímov. Málo kto si na takto neznámu ligu podáva sám. Pri rozvinutí debaty sa každý s nadšením pochváli od koho získal tento “prestížny” tip. Jeden má tip na jednotku, druhý na dvojku, tretí na remízu a všetci od rovnakého zdroja. Zaujímavé…

Princíp fungovania

Platba po výhre je veľkým lákadlom pre ľudí. Obzvlášť pre tých, ktorým tento prístup príde veľmi ľudský a spravodlivý. Keď tip nevýjde, proste zaň nezaplatíš. Čo ale ak si v skupinke, ktorá náhodne dostala tip na správneho víťaza? Obrovské šťastie, za ktoré si musíš aj pekne zaplatiť a ani len netušíš, že sa jedná o podvod. Stačí keď v eufórií víťazstva províziu za tip pošle 5 ľudí. Navzájom o sebe možno netušia a preto majú pocit, že natrafili na úžasný zdroj.

Fixed zápasy

Ak má predsa niekto informácie o tom, že je nejaký zápas dohodnutý, podá si naň celý budget a v tichosti čaká na výhru. Ak by sa oň chcel náhodou podeliť určite sa nebude spoliehať na platbu po výhre. Keď sa jedná o predanie dôveryhodných a tajných informácií človek nebude podliehať riziku. A to aj v prípade, že je niekto len dobrým tipérom a analýzy jednotlivých zápasov mu zaberú kopec času. Za platbou po výhre by som vždy hľadal nejaký bočný úmysel.

Ako spoznať podvodníkov?

 • ponúkaju tipy s kurzami okolo 2.2 – 2.8
 • väčšinou sa jedná sa o tipy na výhru zápasu
 • platba po výhre
 • ponúkajú 100 % fixed zápasy, o ktorých majú “dôveryhodné informácie”
 • podobné kurzy na 1, 0, 2
 • čím vyšší vklad tým vyššia provízia za stávku
 • čím viac výhier za sebou tým väčšia provízia za tip
 • po prehre niekedy nasleduje bloknutie užívateľa
 • zrušenie účtu po krátkom období (následne vystupujú pod iným menom, názvom)
 • tiketmi sa nechvália verejne
 • neponúkajú členstvá ani balíčky tipov iba jednotné tipy
 • krátko založená stránka, účet na FB

Príklad:

Veľa zápasov nemá výrazný rozdiel medzi kurzami na outsidera a favorita. Tento zápas, by bol úplne ideálnou príležitosťou pre takýchto podvodníkov. Desiatim ľudom pošlú výhru Olomouca s kurzom 2.91, desiatim výhru Ostavy s kurzom 2.63, a aby si poistili prípadnú remízu tú pošlú aspoň jednému. Gratuláciu k výhre dostane len skupina s tipom, ktorý vyšiel.

Pridaj komentár

Ohodnoťte*

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TopTipéri
© Copyright 2020 TopTipéri - Neposkytujeme žiadnu možnosť online/offline stávkovania ani hrania hazardných hier. Taktiež nepropagujeme v žiadnej forme hazardné hry. Stránka je určená výhradne používateľom starším ako 18 rokov.