Podvody v e-sportoch

Pri tipovaní e-sportov sa mnohí tipéri boja podrazu. Niektorí tvrdia, že na e-sporty sa ťažko podáva lebo občas to vyzerá, že jeden z tímov úmyselne prehráva. Častokrát vyhrá outsider, ktorému pripisovali nulovú možnosť výhry. Aká je pravda?

V novodobom elektronickom športe akým sú e-sporty sú naozaj tvrdé sankcie sa púštanie zápasov. Naposledy sme mohli vidieť penalizovaný tím Newbee, ktorí úmyselne púštali hru. Dostali mastnú pokutu a daný zápas bol ukončený v ich neprospech. Kontumačná výhra pre tím Aster. Tikety podané na tím Aster boli napriek kontumačnej výhre neuznané a kurz na tikete upravený na 1.0.

Niektoré známe turnaje majú pri zistení podvodu naozaj vysoké sankcie. Doživotný ban a teda zákaz hrania na profesionálnych súťažiach, v ktorých sa točia naozaj vysoké peniaze. Hráči majú možnosť vyhrať niekoľko stoviek tisíc dolárov.

Škandál z roku 2014 kedy na turnaji Counter-Strike: Global Offensive hráči z tímu iBUYPOWER kvôli získaniu skinov úmyselne púšťali hru. Obrovský škandál v dejinách tejto hry. Päť hráčov dostalo doživotný zákaz účastniť sa na oficiálnych turnajoch. Ako vyzerá takýto match fixing scandal? Sleduj video:

Pridaj komentár

Ohodnoťte*

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TopTipéri
© Copyright 2020 TopTipéri - Neposkytujeme žiadnu možnosť online/offline stávkovania ani hrania hazardných hier. Taktiež nepropagujeme v žiadnej forme hazardné hry. Stránka je určená výhradne používateľom starším ako 18 rokov.